May 14, 2006

اسپاگتی با لوبیا چیتی

هفته پیش کنسرو لوبیا چیتی گرفته بودیم. نیمی از آن را مصرف کردیم و نیم دیگرش ماند. فردای آن روز می خواستم ماکارونی درست کنم. اما گوشت چرخ کرده نداشتیم. قوه ابتکارم گل کرد و مایع ماکارونی را با لوبیا چیتی ها درست کردم. خوش مزه شد. همین حالا هم که تصمیم گرفتم دستور پخت آن را برایتان بنویسم، باز هم نتوانستم جلوی این قوه را بگیرم! به نظرم آمد که اگربه این مجموعه قارچ هم اضافه کنیم، خوشمزه تر می شود. ما بدون قارچ اش را خوردیم. شما با قارچ اش را امتحان کنید

مواد لازم برای دو نفر

لوبیا چیتی پخته شده: یک لیوان
یک دانه فلفل دلمه ای یا پاپریکای سرخ رنگ یا ده تا فلفل رشتی
سس پاستا یا آب گوجه فرنگی یک استکان، یا رب گوجه فرنگی سه قاشق غذاخوری
فلفل قرمز و کاری : هرچه بیشتر، بهتر
زردچوبه، فلفل سیاه، نمک و آویشن: هرمقدار که دوست دارید
پیاز: یک دانه متوسط
ماکارونی: هر شکل و هر مقداری که دوست دارید
هویج: یک دانه
قارچ خرد شده: ده تا دانه
کره: یک قاشق چای خوری
زعفران: خیلی کم

پیاز را خرد می کنیم. همین طور که پیاز را داریم سرخ می کنیم، قابلمه ای را که می خواهیم ماکارونی را در آن بپزیم، آب می کنیم و نمک اضافه می کنیم و درش را می گذاریم تا بجوشد. پیاز ها که سرخ شد، هویج را که رنده کرده ایم و فلفل سبزهای خرد شده را به آن اضافه می کنیم و می گذاریم قدری سرخ شوند. در یک تابه دیگر قدری کره آب می کنیم و قارچ های خرد شده را آن می ریزیم. قدری که قارچ ها آب انداختند، نمک و فلفل سیاه به قارچ ها می زنیم و به تابه محتوی پیازو هویج و فلفل اضافه می کنیم. لوبیا چیتی پخته شده را هم به این مواد اضافه می کنیم. ادویه و فلفل تند می زنیم، آب گوجه یا رب را اضافه می کنیم، در صورتی که از رب استفاده کرده ایم، یک استکان آب اضافه می کنیم و در تابه را می بندیم و می گذاریم محتویات آن با حرارت کم بپزند و مزه ها با هم ترکیب شوند.
ماکارونی را به آب درحال جوش قابلمه اضافه می کنیم و قدری زعفران هم به آب می زنیم تا رنگ و طعم ماکارونی ها بهتر شود. اگر دوست دارید، ماکارونی که پخت، آن را آب کشی کنید و با مایع بگذارید تا مثل ماکارونی معمولی دم بکشد. اگر هم خواستید می توانید این غذا را مثل اسپاگتی مصرف کنید.