July 15, 2006

کته با سبزیجات

آخر هفته پیش با نازلی رفتیم یک بازار بزرگ. بازار بیشتر برای پناهنده ها و مهاجران بی کار ترتیب داده شده بود. یک چیزی در مایه های بازارچه امیرآباد اما خب چند ده برابر آن. ازنظر قیافه، قدری شبیه بازار تجریش بود. البته مانتوهای مانتو فروشی هایش خیلی به نسبت مانتوهایی که در بازار تجریش فروخته می شوند، دمده بودند!!! ما یک سر رفتیم سراغ میوه و سبزی ها. با کلی خرید برگشتیم خانه. و یک چیزی که گفتنش احتمالاً فقط برای خودم با ذوق و هیجان همراه است: نان تافتون خریدیم. از یک کانتینر نانوایی، درست شبیه همان هایی که در اردوگاه وحدت راه افتاده بود و روزی دو دفعه ازشان نانی می خریدیم که فقط تا یک ساعت بعد از پخت قابل خوردن بود... نانواها ایرانی بودند. اهل قشم. روی کانتینرشان به خط فارسی نوشته بودند: نان تافتون ته نوری. تازه فهمیدم که معنی تنور چیست! ته + نور = تنور. خیلی چسبید. هم نان داغ تافتون، هم فارسی حرف زدن با نانوا در کنار هلندی هایی که پشت سرمن ایستاده بودند که نان بخرند و با شادی و مهربانی از این که دو تا آدم همزبان دارند با هم حرف می زنند، به ما نگاه می کردند، هم بو کشیدن نان، هم اجرای آداب جمع کردن نان بعد از اینکه صبر می کنیم تا قدری خنک شود و دست آخر پیدا کردن معنی تنور!!!
از میان سبزی هایی که نازلی خریده بود، قدری شوید کادو گرفتم. دی شب، یک کته درست کردم و شوید ها را هم ریختم توی کته. خیلی خوش مزه شد. اگر حال و وقتش را دارید، امتحان کنید.

مواد لازم

یک دانه فلفل دلمه ای - اگر به فلفل دلمه ای سرخ رنگ دسترسی دارید، سرخ بهتر است
دو تا بادمجان -اگر تازه است و پوستش لطیف، با پوست مصرف کنید
شوید خرد شده: قدر یک نعلبکی
سیر- ترجیحاً تازه: سه - چهار حبه
پیازچه: چهار- پنج ساقه
نمک، فلفل سیاه، فلفل قرمز، زردچوبه، کاری و جوزهندی - اینجا به نوت موسکات معروف است- هرچقدر که دوست دارید
زنجبیل: اگز تازه است، به قدر نصف قاشق چایخوری رنده ریزکنید، اگر پودر است، یک نوک قاشق چایخوری
برنج: یک لیوان سرپر
روغن: هر اندازه که صلاح می دانید

طبق قراری که با هم گذاشتیم، قبل از هر کاری برنج را بگذارید دریک کاسه خیس بخورد. پیازچه ها را خرد کنید و در قابلمه ای که می خواهید کته تان را بپزید، قدری روغن بریزید و پیازچه ها را در روغن قدری تفت بدهید. بادمجان ها را مثل سیب زمینی که برای سوپ خرد می کنیم، خرد کنید و به پیازچه ها اضافه کنید. قدری که بادمجان ها را تفت دادید، فلفل دلمه ای ریز شده را هم به این مجموعه اضافه کنید. اگر میگوی ریز هم دارید، الان وقتش است که میگوها را هم بریزید روی این مخلوط. ادویه و زنجبیل را هم اضافه کنید. قدری که اینها را تاب دادید، شوید و سیر خرد شده را هم اضافه کنید. برنج را بریزید روی این مخلوط. به اندازه یک بند انگشت تان آب روی برنج باید باشد. در قابلمه را بگذارید و اگر شعله پخش کن دارید، زیر قابلمه هم شعله پخش کن بگذارید. وقتی که آب کته تمام شده بود، غذا را بچشید، اگر به نظرتان برنج خام بود، قدر ته استکان آب اضافه کنید . روی قابلمه دم کنی بکشید و منتظر شوید تا برنج بپزد. مطمئن ام با عطر این کته حسابی حال می کنید. اگر از غذای تند خوشتان می آید، پیشنهاد می کنم تا می توانید، در استفاده از فلفل دست و دلبازی به خرج بدهید. نوش جان