August 10, 2006

دسر ام

اخبار بمباران لبنان تمام شد، وضعیت اضطراری فرودگاه ها شروع شد! این بمب گذاری فرودگاه لندن دیگر چه صیغه ای بود؟! مامان و بابای من برای شنبه بعد از ظهر با ایزی جت به لندن پرواز داشتند. ولی فکر می کنم با این وضعیتی که پیش آمده، با هاردجت هم به سختی بتوانند بروند لندن! حس دایی جان ناپلئونی ام می گوید، حتماً کاسه ای زیر نیم کاسه بوده است. آخر چطور ممکن است کسی یک ساک مواد منفجره را ببرد دم در هواپیما؟! پس چرا من نمی توانم؟
بگذریم....

ام دستور یک نوع دسر را برایم فرستاده بود که خیلی خوش مزه و ساده است. البته خودمانیم کار آخر هفته ای ست و اصلاً با مشغولیت های روزانه روزهای کار جور در نمی آید.

مواد لازم

صد گرم آرد ، آن قدر که بتوانید یک چانه خمیر با آن تهیه کنید
صد گرم کره آب کرده
پنجاه گرم شکر
مقدار کمی آب
یک دانه تخم مرغ
زنجبیل به مقدار دل خواه، اگر تازه اش را دارید، رنده کنید. اگر هم پودرش را دارید که هیچ
سیب، سه تا چهارعدد
یک نوک قاشق چای خوری یا بهتر بگویم یک سر سوزن هم نمک

یک سوم ازکره را با آرد مخلوط می کنیم، وقتی حسابی مخلوط کردیم، مقداری آب اضافه می کنیم تا به صورت خمیر دربیاید. کمی شکر برای شیرین کردن خمیر اضافه می کنیم. نمک را هم اضافه می کنیم - این نمک اضافه کردن را از مامان بزرگم یاد گرفته ام. به هر نوع خمیر شیرینی ای به قول خودش یک پر نمک اضافه می کند و واقعاً هم خمیر هایش خیلی حسابی از آب در می آیند- سیب ها را خواستید، پوست بگیرید، نخواستید همین طور با پوست خلال کنید. سیب ها را ته ظرفی که مخصوص پخت و پز در فر است بچینید، یک قابلمه بگذارید روی حرارت خیلی کم، بقیه شکر را به کره ای که آب کرده بودید اضافه کنید، زنجبیل رنده شده را به آن اضافه کنید. از آن جایی که همه طعم این دسر به مقدار زنجبیل آن بستگی دارد و زنجبیل تند و تیز است، بهتر است ذره ذره آن را اضافه کنید تا دستتان بیاید که چقدر کافی است. یک قاشق مربا خوری زنجبیل تازه رنده شده برای این مقدار مواد کافی است. یک سوم لیوان آب اضافه کنید و بگذارید محلول به جوش بیاید و آن را روی سیب هایی که ته ظرف مخصوص چیده بودید، بریزید.
خمیری را که آماده کرده بودید، با وردنه باز کنید با ضخامت آن مثل ضخامت نان لواش شود. حالا روی سیب ها و کلاً ظرف را با خمیر بپوشانید و قسمت های اضافه خمیر را ببرید که چیزی از ظرف بیرون نزند.
فر را روی دمای صد و هشتاد تا دویست بگذارید تا گرم شود. بعد ظرف را در قسمت وسط فر به مدت سی تا چهل دقیقه بگذارید.
این را هم از مامان بزرگم یاد گرفتم که هر نوع خمیری وقتی آماده است که اگر چنگال به آن فرو کردید، خمیر به آن نچسبد.
تخم مرغ ها را در یک ظرف دیگر بشکنید و به هم بزنید. وقتی نزدیک آماده شدن کیک شد، ظرف را از فر دربیاورید و تخم مرغ ها را با قاشق یا قلمو روی خمیر بمالید. چند دقیقه دیگر ظرف را در فر بگذارید تا تخم مرغ ها بپزند و رنگ روی نان خوش رنگ شود.
ظرف را از فر در بیاورید و بگذارید تا کمی خنک شود. نان را با یک چاقو چند تکه کنید . می توانید این دسر را با بستنی نوش جان کنید.