September 6, 2006

یتیمچه

حسابی اسیر شدم. یک راهی برای حل مساله ام در پیش گرفته ام که با راهی که تئو مد نظرش بود، خیلی متفاوت است اما هردویمان معتقدیم که باید به یک جواب برسد. بعد از کلی گل کاری، امروز به این نتیجه رسیدم که گویا باید راه تئو را پیش بگیرم چون بلد نیستم پیچ آخر راه را تا ته بروم. راستش قدری ناراحتم
امروز جشن غذای بچه های موسسه وندروالس- زیمن است. هر کسی یک غذای مربوط به کشورش را می پزد و می گذارد روی یک میز بزرگ، بقیه می آیند، می چشند و به به و چه چه می کنند و... خلاصه زمان خوشی است. سلیما که فرانسوی مراکشی الاصل است، یک غذایی پخته که من را یاد یتیمچه انداخت. وقتی برایش تعریف کردم، گفت صرب ها هم غذایی عین همین که تو می گویی دارند.

مواد لازم برای دو نفر

یک دانه بادمجان بزرگ
یک دانه فلفل دلمه ای- اگر به سبز و سرخ و زردش را دسترسی دارید، از هر رنگ، یک سوم فلفل.
چهار-پنج تا گوجه فرنگی بزرگ
یک دانه پیاز متوسط
نمک و فلفل سیاه و فلفل قرمز و زردچوبه، هر قدر که دوست دارید

پیاز ها را حلقه حلقه کنید. فلفل ها را خلال خلال و بادمجان ها را مثل سیب زمینی سوپی. پوست گوجه ها را هم بگیرید و آن ها را خرد یا رنده کنید. برای گرفتن پوست گوجه فرنگی یک ظرف آب جوش مهیا کنید و گوجه ها را بیاندازید توی آن. پنج - شش دقیقه که گذشت، گوجه ها را بگیرید زیر آب سرد. حالا پوست شان راحت جدا می شود.
ته قابلمه ای که می خواهید یتیمچه را در آن حاضر کنید، قدری روغن بریزید. پیاز ها را بریزید توی روغن و قدری تفت بدهید. بعد فلفل ها را اضافه کنید. همین که فلفل ها را هم قدری تفت دادید، بادمجان ها بریزید و قدری صبر کنید تا آن ها هم قدری تفت داده شوند. حالا ادویه را اضافه کنید و آب گوجه را بریزید روی مواد. در قابلمه را بگذارید و شعله زیرش را کم کنید. نیم ساعت صبر کنید، غذا حاضر است. حالا کسی می داند چرا اسم این غذا یتیمچه است؟