September 30, 2006

بادمجان و گوشت قلقلی

خیلی وقت است اینجا ننوشته ام. این روزها همه اش به پاستا و سالاد خوردن می گذرد. اما از آن جایی که وصف العیش، نصف العیش! به یاد یکی از غذاهای خوشمزه ای که یاد گرفتم افتادم و می خواهم برایتان بنویسمش. عکسی از این غذا ندارم اما انصافاً غذای خوش مزه ای است و طیف وسیعی از ملیت های مخلف را عاشق خودش کرده است! چون فرصت درست کردنش هم نیست، اگر شما فرصت داشتید و درست کردید، عکسی از آن بگیرید و برایم بفرستید لطفاً.

مواد لازم برای دو نفر

دو تا بادمجان پوست گرفته و خرد شده مثل سیب زمینی سوپی
صد گرم گوشت چرخ کرده
یک دانه پیاز متوسط
نمک و فلفل سیاه و زردچوبه هر چقدر که دوست داشتید
یک استکان رب انار
روغن برای سرخ کردن بادمجان و گوشت
گردوی چرخ شده یک دو قاشق اگر دوست داشتید و دم دستتان بود

بادمجان را پوست بگیرید و خرد کنید و رویش نمک بپاشید و بگذارید یک ربع ساعت بماند تا عرق کند و تلخی اش در بیاید. بعد با دستمال بادمجان ها را خشک کنید و در روغن سرخ کنید.
پیاز را توی گوشت رنده کنید. ادویه را اضافه کنید. با گوشت ها کوفته قلقلی ها کوچک بسازید و آن ها را هم جداگانه در روغن تفت بدهید. وقتی هم بادمجان و هم گوشت ها سرخ شدند، آن ها راتوی یک قابلمه با هم مخلوط کنید. رب انار را بریزید رویش و بگذارید پنج- شش دقیقه روی حرارت کم بماند و یکی دو جوش بزند. اگر دوست دارید می توانید در این مرحله یکی دو قاشق گردوی چرخ کرده هم به غذا اضافه کنید. این غذا هم خالی خالی و هم با کته معرکه است. امتحان کنید

2 comments:

  1. salam
    man ino kheli dorost mikonam chon ham asoone ham khoshmaze

    ReplyDelete
  2. این غذا انگار تکراریه. قبلا تو مطلب نازلی‌خاتون همین دستور بود انگار. اتفاقا درستش هم کردم خوشمزه بود.این غذا انگار تکراریه. قبلا تو مطلب نازلی‌خاتون همین دستور بود انگار. اتفاقا درستش هم کردم خوشمزه بود.

    ReplyDelete