September 30, 2006

بادمجان و گوشت قلقلی

خیلی وقت است اینجا ننوشته ام. این روزها همه اش به پاستا و سالاد خوردن می گذرد. اما از آن جایی که وصف العیش، نصف العیش! به یاد یکی از غذاهای خوشمزه ای که یاد گرفتم افتادم و می خواهم برایتان بنویسمش. عکسی از این غذا ندارم اما انصافاً غذای خوش مزه ای است و طیف وسیعی از ملیت های مخلف را عاشق خودش کرده است! چون فرصت درست کردنش هم نیست، اگر شما فرصت داشتید و درست کردید، عکسی از آن بگیرید و برایم بفرستید لطفاً.

مواد لازم برای دو نفر

دو تا بادمجان پوست گرفته و خرد شده مثل سیب زمینی سوپی
صد گرم گوشت چرخ کرده
یک دانه پیاز متوسط
نمک و فلفل سیاه و زردچوبه هر چقدر که دوست داشتید
یک استکان رب انار
روغن برای سرخ کردن بادمجان و گوشت
گردوی چرخ شده یک دو قاشق اگر دوست داشتید و دم دستتان بود

بادمجان را پوست بگیرید و خرد کنید و رویش نمک بپاشید و بگذارید یک ربع ساعت بماند تا عرق کند و تلخی اش در بیاید. بعد با دستمال بادمجان ها را خشک کنید و در روغن سرخ کنید.
پیاز را توی گوشت رنده کنید. ادویه را اضافه کنید. با گوشت ها کوفته قلقلی ها کوچک بسازید و آن ها را هم جداگانه در روغن تفت بدهید. وقتی هم بادمجان و هم گوشت ها سرخ شدند، آن ها راتوی یک قابلمه با هم مخلوط کنید. رب انار را بریزید رویش و بگذارید پنج- شش دقیقه روی حرارت کم بماند و یکی دو جوش بزند. اگر دوست دارید می توانید در این مرحله یکی دو قاشق گردوی چرخ کرده هم به غذا اضافه کنید. این غذا هم خالی خالی و هم با کته معرکه است. امتحان کنید