October 19, 2006

ته چین

امروز امتحان پایان ترم زبان هلندی دارم. مانده ام خانه و هی لغت هایی را که در طول ترم یاد گرفته ام دوره می کنم. دستورزبان هلندی که به نظرم خیلی شبیه دستور زبان فارسی است، تمرین می کنم و حالا بعد از دو- سه ساعت خ خ کردن، خسته شدم و با خودم فکر کردم بیایم اینجا ته چین را بنویسم و دوباره برگردم پی خ خ کردن.
راستی شما ایوان توی خانه تان دارید؟ یا پنجره نورگیر؟ اگر دارید، غفلت نکنید و سبزی خوردن برای خودتان بکارید. کافی است بروید
بذر سبزی هایی را که دوست دارید در خانه بکارید، بخرید
یک گلدان مستطیلی با عرض نسبتاً زیاد و عمق بیست- سی سانتی متر بخرید
خاک و کود مایع وبیلچه بخرید
بیایید خانه، گلدان را پر از خاک کنید( دو - سه سانتی متر از لبه گلدان را خالی بگذارید) بذر سبزی دلخواهتان را بپاشید روی خاک و با بلیچه یک لایه نازک خاک روی بذرها بریزید. گلدان را آبیاری کنید و بگذارید جای نورگیر. هر روز یا اگر هوا گرم است روزی دوبار گلداننان را آب بدهید و منتظر دیدن جوانه های کوچک سبزی بعد از یک هفته باشید. وقتی سبزی هایتان شبیه سبزی هایی شدند که از مغازه می خرید معنی اش این است که آماده برداشت هستند. در این صورت هفته ای یک بار به گلدانتان کودمایع بدهید. و مرتب سر سبزی ها را بچینید و مصرف کنید. اینطوری آن ها هم جان دارتر می شوند و برگ و ساقه های بزرگ تر و کلفت تر می دهند. اگر سبزی برگ دار مثل ریحان کاشته اید، موقع بریدن سر سبزی حواستان باشد دست کم یک برگ روی شاخه بگذارید تا ساقه ریحان بتواند دوباره برگ بدهد.
خلاصه، الان( پاییز) فصل جعفری، پیازچه، تره ، شاهی و رزماری است. اگر دوست دارید این سبزی ها را در خانه داشته باشید، بشتابید که غفلت موجب پشیمانی است.

و اما ته چین

مواد لازم برای دو-چهار نفر

دو تکه سینه مرغ خرد شده
یک دانه پیاز متوسط
یک قاشق چای خوری زعفران
نمک و فلفل و زردچوبه و کاری و دارچین وهر ادویه دیگری که دوست داشتید، هر چقدر که صلاح می دانید
یک کاسه سوپ خوری ماست
چهارتا تخم مرغ
یک قاشق غذاخوری کره
روغن برای سرخ کردن مواد
دو تا سه استکان برنج

برنج را یک ساعت می گذاریم خیس بخورد. پیاز را ریز ریز می کنید و توی تابه تفت می دهیم. مرغ های ریز ریز شده را به همراه ادویه به پیازها اضافه می کنیم. قدری که تفت دادیم، یک استکان آب روی مواد می ریزیم و در تابه را می گذاریم . شعله را کم می کنیم و یک ربعی صبر می کنیم تا مرغ ها قدری بپزند و طعم ادویه بگیرند و آبی که ریخته بودیم بخار شود. بعد شعله را خاموش می کنیم وصبر می کنیم تا مرغ خنک شود.
یک قابله را تا نیمه آب می کنیم و می گذاریم روی اجاق تا بجوشد. بعد برنج را می ریزیم توی آب در حال جوش و صبر می کنیم تا مغز دانه های برنج نرم شود. بهتر است زیاد برنج را هم نزنیم تا خرد و شکسته نشود. نمک برنج را هم به مقداری که صلاح می دانیم می زنیم. حالا برنج را آب کش می کنیم.
توی یک کاسه بزرگ، مرغ و پیاز را که توی تابه پخته بودیم می ریزیم، ماست را اضافه می کنیم، برنج را که آب کش کرده ایم اضافه می کنیم، تخم مرغ ها را می شکنیم، زعفران را اضافه می کنیم و همه مواد را حسابی با هم مخلوط می کنیم.
یک تابه بزرگ روی شعله آتش می گذاریم. قدری روغن ته تابه می ریزیم صبر می کنیم تا روغ داغ شود. مواد را که حالا مثل مایع کوکو یا کیک است، ته تابه پهن می کنیم و با نوک قاشق روی آن را صاف می کنیم. بهتر است ضخامت مواد خیلی زیاد نباشد تا مغز ته چین هم خوب بپزد. زیر تابه شعله پخش کن می گذاریم، یا حرارت شعله را حسابی کم می کنیم تا یواش یواش این مواد بپزند. وقتی روی مواد مثل روی کته سفت شد، این قضیه سه ربع - یک ساعتی کار دارد، کره را روی ته چین می دهیم و دم کنی می کشیم روی در تابه. یک ربع دیگر صبر می کنیم. حالا ته چین که عطرش یک ساعت است هوش از سرتان برده، حاضر است. نوش جان