May 13, 2007

کته با میوه های دریایی


بعد از تجربه هشت پا بیشتر به میوه های دریایی روآوردم. با این ترکیب موجودات دریای کته های خوشمزه ای می شود پخت. مثلا این را امتحان کنید:

مواد لازم برای دو نفر

فلفل قرمز: یک دانه
سیر: چهار- پنج حبه
تره فرنگی: یک ساقه
کرفس: دو - سه ساقه
قارچ: هفت-هشت تا
یک بسته میوه دریایی
یک دانه لیمو ترش
یک قاشق غذاخوری کره
یک قاشق غذاخوری زیره سیاه یا سبز
دو قاشق غذاخوری مغز گردو یا بادام
نمک و فلفل و زردچوبه
برنج: دو پیمانه

برنج را خیس می کنیم و می گذاریم نیم ساعت در آب بماند.
کره را در ظرفی که می خواهیم کته درست کنیم آب می کنیم. تره فرنگی ها را خرد می کنیم و قدری در کره تفت می دهیم. بعد کرفس ها را که خرد کرده ایم اضافه می کنیم. بعد هم فلفل قرمز را. قارچ ها را از وسط نصف می کنیم و به مواد اضافه می کنیم. نمک و فلفل می زنیم و سیر ریز ریز شده را می ریزیم رویش. حالا بسته میوه های دریایی را اضافه می کنیم و پوست لیمو ترش را رنده می کنیم روی مواد. برنج را هم می ریزیم و امتحان می کنیم که بیشتر از یک بند انگشت آب روی غذا نباشد. زیره را می ریزیم روی برنج و درش را می گذاریم و صبر می کنیم آب برنج با حرارت متوسط کشیده شود. وقتی که آب برنج کشیده شد، آب لیمو ترش و مغز گردو یا بادام را می ریزیم روی برنج و صبر می کنیم تا کته دم بکشد.

پی نوشت: در شهر به ما پیشنهاداتی شده مبنی بر گروهی کردن آشپزخانه. از آنجایی که هنوز تصمیم به گروهی کردن آشپزخانه نگرفته ام، اگر دوست دارید دست پختتان را در آشپزخانه بهار بگذارید، مطلبتان را برایم ای میل کنید. من با ذکر منبع آن را اینجا خواهم گذاشت. مثل دستور دسر ام یا دستور آلبالو پلو.