October 1, 2007

کشک و بادمجون با کلک اضافه

من همیشه عاشق بادمجون سرخ شده بودم. اما با توجه به اینکه بادمجان سرخ شده سرشار از روغن است، مدتهاست خوردنش را به فراموشی سپرده ام. اما مامان یک کلک خوب برای اینکه با مقدار کمی روغن بتوان کلی بادمجان سرخ کرد یادم داد. امروز این کلک بسیار کارآمد را پیاده کردم و کشک بادمجان مفصلی درست کردم.
کلک خیلی ساده است. یک دانه تخم مرغ را در کاسه ای بشکنید و حسابی به هم بزنید. قبل از سرخ کردن، تخم مرغ را با پشت چنگال روی بادمجان ها بمالید و داخل تابه بگذاریدشان.

مواد لازم برای دو نفر:
سه تا بادمجان
یک دانه تخم مرغ
دو قاشق سوپ خوری کشک
دوتا پیاز
پنج تا حبه سیر
یک قاشق سوپ خوری نعناع خشک
نمک و فلفل و زردچوبه
روغن

بادمجان ها را پوست بگیرید، ورقه ورقه کنید و بگذارید ربع ساعتی در آب نمک بمانند. به این ترتیب تلخی آنها گرفته می شود. بعد با دستمال آب آنها را گرفته به ترتیبی که گفتم مقدار خیلی کمی تخم مرغ رویشان بمالید و دانه دانه در تابه بگذارید. بادمجان های سرخ شده را داخل قابلمه ای بریزید. وقتی همه بادمجان ها سرخ شد، یک استکان آب و کشک و نمک و فلفل سیاه و زردچوبه توی قابلمه بریزید و بگذارید کشک و بادمجان با حرارت کم بپزد. به این ترتیب بادمجان ها در کشک له می شوند و طعم ها باهم قاطی می شود.
من بعد از اینکه بادمجان ها سرخ شد، باقی مانده تخم مرغ را در همان روغن سرخ کردم.
پیاز ها را خرد کرده در تابه سرخ کنید. همین که پیاز سرخ شد، سیرهای خرد شده را به آن اضافه کنید. یکی دو دقیقه تفت بدهید و نمک و فلفل و زردچوبه بزنید. حالا زیر تابه را خاموش کنید و نعناع را روی پیاز و سیر بپاشید. نعناع خیلی سریع می سوزد و سیاه می شود. این است که بهتر است به محض اضافه کردنش به سیر و پیاز، تابه را از روی اجاق بردارید.

اگر گردوی چرخ کرده دارید، می توانید روی غذا بپاشید. این غذا با پیاز سفید و ترشی خیلی خوشمزه است. نوش جان.