December 15, 2008

خوراک زبان


مدت زیادی است که اینجا ننوشتم. بزرگترین دلیلش حاملگی بود. سه ماه اول واقعا ذوق غذا درست کردن را از دست داده بودم. اما این روزها دوباره علاقه ام به آشپزی برگشته است.
هفته پیش که رفته بودیم برای خرید سبزی و میوه، توی یخچال قسمت قصابی زبان گوسفند دیدم و از آنجایی که خوراک زبان خیلی دوست دارم، روز بعدش این خوراک را درست کردم. اگر شما هم می خواهید زبان بپزید بهتر است این کار را یک آخر هفته آرام انجام دهید چون پخت زبان وقت زیادی می برد.

مواد لازم برای پخت سه تا زبان گوسفند(زبان گوساله بزرگ است و در صورت استفاده بهتر است مواد لازم را دوبرابر مصرف کنید)

یکی-دو شاخه رزماری
یک حبه سیر
یک دانه پیاز درشت درسته پوست گرفته شده
نمک، فلفل سیاه و قرمز، زردچوبه و دارچین هرچقدر که می پسندید
یک قاشق چای خوری آبلیمو

زبان ها را آب بکشید با پیاز و حبه سیر و چند ساقه رزماری و فلفل ها و زردچوبه بگذارید با حرارت کم بپزد. زیاد قابلمه را آب نکنید و گاه و بی گاه وقتی دیدید آب قابلمه دارد تمام می شود فنجانی آب جوشیده به غذا اضافه کنید. پخت زبان هایی که ما خریده بودیم بیش از پنج ساعت طول کشید.
مهم این است که زبان ها باید کاملا پخته و نرم شوند. بهتر است وقتی زبان دارد نرم می شود نمک را به غذا بزنیم و مراقب آب قابلمه باشیم تا هنگام آماده شدن غذا آب کمی در حد درست کردن سس در قابلمه مانده باشد.
بعد زبان ها را از قابلمه دربیاورید و بگذارید خنک شود. در صورتی که زبان کاملا پخته باشد پوست رویی آن به سادگی و قلفتی درمی آید. حالا می توانید زبانها را به اندازه ای که می خواهید ببرید. پیاز و سیر و ساقه های رزماری را از سس خوراک دربیاورید، دارچین و آب لیمو را به آن اضافه کنید و سپس سس را روی خوراک بریزید.
حالا می توانید دور زبان را با سبزیجات پخته تزیین کنید یا اینکه آنها را لای باگت بگذارید و با کاهو و پیازچه و خیارشور و گوجه فرنگی نوش جان کنید.